Musikmesse 2016: Blackstar ID:Core gotowy na scenę

Blackstar rozbudowuje ofertę swoich modelowanych wzmacniaczy o dwa modele, które dzięki łącznej mocy odpowiednio 100 i 150 watów powinny sobie poradzić nawet na scenie.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

ID: Core Stereo 100 i 150 mają po dwa głośniki pracujące w stereo i ich moc to 2×50 watów oraz 2×75 watów. Tak jak poprzednicy oferują sześć modelowanych kanałów: Clean Warm, Clean Bright, Crunch, Super Crunch, OD 1, OD 2. Które są uzupełniane przez możliwość zmiany charakterystyki sekcji EQ pokrętłem IFS, znanym z innych modeli Blackstara. Infinite Shape Feature zmienia płynnie wirtualną topologie tonestacka z brytyjsko brzmiącej na amerykańską.

Brzmienie uzupełnia 12 efektów. 4 modulacyjne, 4 delay’e, 4 pogłosy . Nowością jest polifoniczny (!) oktawer i sterowany z poziomu przełącznika nożnego looper. Podczas ćwiczeń czy w mniejszych pomieszczeniach pomocy może okazać się tryb Wide Stereo, dający wrażenie otaczania użytkownika dźwiękiem.

Wzmacniacz pracuje w trybie manualnym, ale może także korzystać z zapisanych presetów. Programowanie i zawansowane ustawienia ułatwia aplikacja Insider. Wbudowany port USB służy także do wykorzystania ID: Core jako interfejsu audio. Możliwy jest również reamping sygnału.

Standardowo ze wzmacniaczem otrzymujemy dwu przyciskowy przełącznik, który można rozbudować o pięciopozycyjny programowalny footswitch.

Zdjęcia, film: Blackstar Amplification
Cena w Wielkiej Brytanii ma wynosić równowartość 1250 zł za model 100 i 1600 zł za wersję 150.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *