Musikmesse 2016: Yamaha L TransAcoustic

Gitara elektroakustyczna z wbudowanym reverbem i chorusem to nie jest nic nowego. Tym razem jednak Yamaha poszła o krok dalej. Wbudowane efekty można usłyszeć bez podłączania jej do wzmacniacza.yamaha-internal-650-80

Yamaha wyszła z założenia, że nic tak nie inspiruje jak gra na gitarze w wielkiej sali koncertowej. To brzmienie sprawia, że ​​gra się lepiej i kreatywniej. Tak powstał koncept instrumentów TransAcoustic. Najpierw pojawiły się pianina teraz przyszedł czas na gitarę. Wewnątrz pudła zainstalowane jest specjalne urządzenie (siłowniki), które wibruje w odpowiedzi na drgania strun. Jego wibracje są następnie przenoszone na korpusu gitary i powietrza zawartego w pudle i wokół instrumentu, generując pogłos i chorus. Swoją drogą to czy ten koncept nie brzmi znajomo? Niedawno pisałem przecież o małej amerykańskiej manufakturze sprzedającej magiczne pudełeczko ToneWoodAmp

Na pudle umieszczone są trzy gałki regulujące intensywność efektów, poziom głośności wyjścia liniowego oraz wyłączanie efektów TransAcoustic.

Yamaha wykonana jest w technologii A.E.R., która sprawia, że instrument wyjęty z futerału, brzmi jakby był grany od lat. Ma także nie osłabianą przez wycinanie konstrukcję ożebrowania płyty wierzchniej, która wykonana jest z litego świerku Engelmann. Taka konstrukcja zwiększa obecność niskich tonów przy zachowaniu jasnej barwy znanej z serii L. Boki i tył pudła zrobione są z litego drewna palisandrowego. Gryf to pięciowarstwowa sklejka palisandru i mahoniu z nałożoną na nie hebanową podstrunnicą.
Obudowa na baterię jest zintegrowany z gniazdem podłączeniowym. To rozwiązanie w połączeniu z niewielkim modułem preampu zintegrowanego z potencjometrami zmniejsza straty akustyczne dźwięku.

Na starcie dostępne będą dwa modele: Dreadnought LL-TA i Concert LS-TA, dostępne w wykończeniu Vintage, Brown Sunburst.

Zdjęcia, wideo: Yamaha Music Europe
Cena: ok. 5500 zł
Dostępność: sieprień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *