Modelowane ES-335 w akcji

Carlos Eduardo Arellano nie tylko świetnie gra, ale po raz kolejny czaruje i za darmo oddaje kolejne presety dla Boss-a GP-10. Tym razem przenosimy się w krainę bluesa i brzmienia Gibsona ES-335. To tylko, a może aż, trzy presety które uzupełniają brzmienia jazzowe Gibsona L4 i megakolekcję klasyków NyRAC, o których już pisałem.
335
Blues 1 i Blues 2 – tradycyjne elektryczne brzmienie z BB Kingiem w tle.

335 Blues 1
AMP: Clean Twin
CTL1 włącza efekt OD/DS Warm OD oraz zmienia działającą przystawkę: PU SEL Off=R+F ; On=R  (przełączcie na Rear, czyli… przetwornik przy mostku… przy włączonym OD)
CTL2 włącza tryb dwunastostrunowy z lekkim detuningiem i 40-60 (ms) Deley’em osadzającym brzmienie w „prawdziwym pomieszczeniu”.
EXP1: Wah Cry Baby

335 Blues 2
Tak jak poprzednie ustawienia, ale z modyfikacjami w ustawieniach wzmacniacza i przesteru oraz PU SEL: Off=F;  On=R+F  (przełączcie na R+F przy włączonym OD)

Texas Blues – pełne brzmienie w stylistyce texas bluesa.

AMP: Tweed
Używa na stałe trybu dwunastostrunowego z lekkim detuningiem i Deley’em
CTL1 Comp/Hi-Band OFF – 55 sustain, On 80 – sustain oraz zmiana poziomu EQ w celu dopasowania do brzmienia z włączonym/wyłączonym OD
CTL2 PU SEL; Off=R+F, On=F
CTL3 Chorus
EXP1 Wah Cry Baby

Oczywiście gra nie tylko modelowana przez GP-10 gitara, ale też zawarte w nim wzmacniacze i efekty. W sumie Autana udostepnił 7 brzmień, które są wariacjami tych opisanych powyżej. Ściągniecie je z VGuitar Forum.

Muzyka, grafika: Carlos Eduardo Arellano

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *