Oktawer: Sub ‚N’ Up

TC Electronics jest w formie i pokazuje kolejną małą kostkę. Sub ‚N’ Up to jak sama nazwa wskazuje oktawer, który zapowiada się na poważnego gracza w kategorii pitch-shift.tce-subnup-octaver-persp-right-view

Chyba jeszcze nie było tak małej kostki pitch-shift, która oferowałaby tyle możliwości. TC chwali się, że zastosowano w niej nowy silnik DSP, co oznacza minimalną latencję i bezproblemową pracę w trybie polifonicznym i to nawet ze skomplikowanymi akordami.

Mimo małego rozmiaru Sub ‚N’ Up dysponuje kontrolą, aż trzech parametrów, jakim są poziomy głośności dodawanych interwałów: Sub 1, Sub 2 i Up. Czyli -1, -2 i +1 oktawa. Na obudowie znajduje się jeszcze potencjometr regulujący głośność suchego sygnału oraz przełącznik Poly/TonePrint/Classic. Poly i Classic tłumaczą się właściwie same. Ten ostatni to monofoniczny oktawer w starym stylu. Za to TonePrint otwiera zupełnie nowe terytoria i wydobywa możliwości ukrytego w kostce DSP.

Dzięki oprogramowaniu TonePrint można stworzyć od podstaw własne ustawienia i załadować wcześniej stworzone programy. Organ Donor, czyli dawca daje nam dość przekonujący dźwięk… organów. W edytorze możliwe jest także dodanie do brzmienia efektów modulacyjnych, takich jak TriChorus, Vibrato, Flanger i innych! W edytorze nie tylko możemy zaprogramować brzmieia, ale też przypisać fizyczne enkodery umieszczone na obudowie do kontrolowania wybranych paramentów włącznie z możliwością „narysowania” charakterystyki z jaką mają działać (liniowo czy zupełnie odmiennie np. tak _/\/…).

Zdjęcie, wideo: TC Electronics

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *