Tube amp guide: przewodnik dla każdego

To kompendium powinien mieć każdy. Nie ważne czy gra na rasowych lampach czy cyfrowych multiefektach. Nie ważne także jakie logo widnieje na Waszym sprzęcie. Yek (Alexander van Engelen) opisał konstrukcje oraz i brzmieniowe niuanse wszystkich, bagatela 249 wzmacniaczy jakie są dostępne w Axe/AX8. To kopalnia wiedzy, wsparta linkami do filmów i presetami dla urządzeń Fractala.guide

W lutym 2016 Alexander van Engelen znany jako Yek na forum Fractala zaczął pisać artykuły opisujące modele wzmacniaczy w Axe FX i AX8. Każdy opis to z jednej strony rys historyczny, informacja o konstrukcji, a z drugiej informacje o brzmieniu i jego reakcji na to jakie źródło sygnału (strat, lp itp.) czy regulacje w sekcji EQ. Nie zabrakło zdjęć i linków do dodatkowych informacji.
Każdy opis uzupełniony jest presetem oddającym charakter opisywanego wzmacniacza. Yek sugeruje także impulsy, z jakimi zabrzmi on najlepiej. Wiedza mimo, że obraca się wokół produktów FAS jest jednak uniwersalne. Skorzysta z niej każdy.
Za pracę i podzielenie się wiedzą należą się Yekowi słowa uznania. Dokument, który tu prezentujemy to kompilacja jego wpisów stworzona i zredagowana w formie „książkowej”, przez innego forumowicza, podpisującego się „Simviz”. Efekt końcowy jest niesamowity.

PDF można ściągnąć z tego miejsca.

Zdjęcie: Courtesy of Simviz. 

 

5 thoughts on “Tube amp guide: przewodnik dla każdego

 1. Artus
  24 sierpnia 2016 at 10:52

  Niestety link w artykule nie działa.

  Ale tutaj też jest dostępny ten dokument:
  https://dl.dropboxusercontent.com/u/10338746/Yeks_Guide_to_the_Fractal_Audio_Amp_Models.pdf

  1. Andrzej Pająk
   24 sierpnia 2016 at 12:37

   Dzięki. Już poprawione. To już trzcia, jeszcze lepsza jak widzę wersja 🙂

 2. Jaro Polanski
  12 lutego 2017 at 17:03

  Czy ktośma może aktualny, działający link ??

 3. Andrzej Pająk
  12 lutego 2017 at 18:25

  Ten link jest poprawny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *