Modelowanie brzmień: ReValver ACT

ReValver 4 pojawił się na rynku dwa lata temu i przyniósł wraz sobą obsługę profilowania niczym z Kempera. Tym razem Peavey wypuścił na rynek rozszerzenie uzupełniające aplikację o profilowanie ustawień EQ i ustawień wzmacniaczy.

Do tej pory Audio Cloning Technology (ACT), czyli technologia klonowania dźwięku, umożliwiała zapisywanie i późniejsze modelowanie różnych instrumentów czy przetworników. Pozwalało to na uzyskanie np. dźwięku gitary klasycznej, kiedy źródłem sygnału był strat. Tym razem użytkownicy ReValvera mogą go rozbudować o nowe moduły ACT Combo i Rack.

Combo pozwala sklonować dźwięk jakiegokolwiek wzmacniacza gitarowego i wydaje się być odpowiedzią na funkcjonalność jaką oferuje BIAS w wersji Pro. W sklepie ReValvera dostępne są również gotowe próbki różnych wzmacniaczy, które wystarczy załadować do rozszerzenia i nałożyć na własne brzmienie. Koszt jednego wzmacniacza, zwierającego impulsy odpowiadające każdemu z dostępnych w nim kanałów wynosi 2,99 USD.

Rozszerzenie ACT Rack z kolei ma uprościć proces ustawiania brzmienia miksowanej ścieżki. Zamiast męczyć się w nastawianie insertowanych kompresorów, enhancerów czy korekcji wystarczy sklonować brzmienie i nałożyć je na własnego tracka.

Jak to wszystko działa widać na opublikowanych przez producenta filmach. Na razie niestety rozszerzenie nie są dostępne w demonstracyjnej wersji Realvera. Ma się to zmienić w momencie opublikowania edycji wersji programu.

Ceny: ACT Combo – 39,99 USD; ACT Rack – 19,99 USD.
Info: peavey.com/products/revalver/
Zdjęcia, wideo: Peavey

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *