FRETX nauczy akordów i skal

Każdy kiedyś uczył się akordów, korzystając z książek czy od niedawna aplikacji mobilnych. Jednak to co proponuje francuska firma FRETX, może być pomysłem, który to zmieni.

Zaprezentowany na platformie croudfoundingowej Idiegogo prototyp Fretxa to zestaw cienkich plastikowych pasków wyposażonych w LED-y – dygresja: w sumie to nic nowego… bo gitara z LED-owym gryfem obecna jest na rynku od 2012 roku i nazywa się Fretlight i też wspólpracuje z aplikacją . Ledowe paski możemy zainstalować na każdej 6-strunowej gitarze akustycznej, klasycznej czy elektrycznej, a także wybrać tryb pracy dla leworęcznych. Urządzenie wsuwamy pod pierwsze cztery progi i naklejamy na tył gryfu. Moduł sterujący wraz z zasilaniem zostaje umieszczony na spodzie główki gryfu pomiędzy kluczami – tam znajduje się również bateria C2032 starczająca na 48 godzin ciągłej pracy. Teraz wystarczy zainstalować aplikację na Androidzie lub iOS-ie, połączyć poprzez Bluetooth obydwa urządzenia i rozpocząć naukę albo… ogniskowy koncert piosenek na życzenie.

FRETEX włączając czerwone i niebieskie diody pokażę, gdzie mamy ustawić palce dla odpowiedniego akordu czy skali. Daje nam to jednak nie tylko świetną wizualizację bo aplikacja to coś więcej niż biblioteka w stylu programu Chords! Jest to także też platforma do nauki poprzez grę, na wzór Guitar Hero i wirtualny śpiewnik. Jak widać po filmach, to właśnie na naukę popularnych piosenek stawia producent. Na start ma być dostępne 1000 piosenek, 93 akordy, 20 ćwiczeń dla różnorodnych skal.
gifchords

Pomysł zapowiada się interesująco powinien być udanym prezent dla początkującego gitarzysty. Jest tańszy niż Fretlight i pozwala używać dowolnej gitary. Bardziej zaawansowani pewnie dostrzegą jego słaby punkt, jakim jest pokrycie tylko pierwszych czterech progów, a co za tym idzie brak możliwość gry wielu skomplikowanych akordów czy rozłożonych po całym gryfie skal przez trzy oktawy.

Cena: 49 dolarów
Dostępność: 2017 roku
Wideo, zdjęcia: www.fretx.rocks

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *