The Solution: Wodoodporny, bezprzewodowy pedalboard

Choć same kostki pozostają tu analogowe, to już cała reszta przypomina film SF. Holenderska firma NEXI znalazła rozwiązanie wszelkich kłopotów, jakie może przysporzyć nam gitarowa podłoga i nazwała je… The Solution.podloga

Pedalboard na miarę naszych czasów ma rozwiązać problem z plątaniną kabli, główkowaniem nad tym jak TO wszystko rozmieścić, przyczepić i jak uchronić przed zalaniem, kiedy koncertujemy w deszczowy dzień.
The Solution ma modułową budowę. Baza oferuje miejsce tylko na 8 kostek i sama w sobie kryje kilka potrzebnych gitarzyście dodatków, takich jak: zasilacz, tuner, trzystopniowy booster (7, 12, 20 dB), gniazdo dla przełącznika A/B, wejścia i wyjścia ¼ cala oraz gniazda USB… Całkiem sporo i na dodatek wszystko odporne jest na zalanie.

Z modułową deską zgodne jest 14 analogowych efektów, jakie specjalnie dla niej zaprojektowało NEXI. Trudno wypowiada się o ich walorach brzmieniowych, ale portfolio wydaje się być wystarczające by grać nie tylko klasycznego rocka: ’70s Distortion, ’70s Overdrive, Analog Chorus, Delay, Distortion, Dutch Screamer, Fuzz, Looper, Metal Distortion, Overdrive, Phaser orazTremolo. Volume i Wah zajmują po dwa moduły, więc kiedy chcemy z nich obu korzystać, na kostki zostaje nam już tylko cztery wolne miejsca.
Wszystkie efekty, jak klocki, układamy w bazie w odpowiadającej nam kolejności. Wystarczy podłączyć gitarę, wzmacniacz, zasilenie i już można grać. Co intersujące nie jest to, jakby mogłoby się wydawać, zamknięta konstrukcja. Z kostek można korzystać w każdym innym pedalboardzie, łącząc je zwykłymi kablami.

Wideo, zdjęcia: NEXI Industries
Cena: 199,95 euro (pedalboard+przester); pojedyncza koska – 99,95 euro (jak brzmią można posłuchać na YT).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *