Prezent od Fractala: Warto zobaczyć, a kto ma samemu sprawdzić

Z okazji nadchodzących świąt Fractal przygotował dla użytkowników Axe FX II i AX8 kolejną wersją firmware’u oraz zestaw presetów i impulsów przygotowanych przez Larrego Mitchella.

Mający na swoim koncie nagrodę Grammy producent i gitarzysta Larry Mittchel został zaproszony przez FAS do „pokręcenia” gałkami w prawdziwych wzmacniaczach i ich modelowanych odpowiednikach. Co mu z tego wyszło widać nieco na filmie. Fractal oprócz prezentu dla swoich klientów chce też pokazać, jak łatwo jest ukręcić ciekawe brzmienie na jego modelerach (przy okazji: panowie przełączają guziczkiem pomiędzy lampami a cyfrą). Czy rzeczywiście jest łatwo? To już pytanie do Was…

Kolejna aktualizacja

Quantum 6.02 wprowadza nowy algorytm modelowania przesterowania w bloku wzmacniacza, co producent opisuje jako oddawanie „gardłowego brzmienia przesterowanego głośnika z delikatną kompresją”. Poprawiono też dokładność pasma przenoszenia w bloku Drive, dla modeli przesterów zbudowanych na wzmacniaczach operacyjnych. Pojawił się też nowy przester Timmy (Paul Cochrane Timmy). Użytkownicy AX8 powinni też zauważyć optymalizację bloku Drive i zyskać kolejny 1% DSP do dyspozycji. Niby nic, ale dzięki takim małym kroczkom jaki w prowadza każda aktualizacja, presety potrzebują w sumie 3-4% mniej niż wcześniej.

Presety Larrego ściągniecie tutaj. Przy okazji sprawdźcie nowe, dostosowane do Quantum 6 presety fabryczne dla AX8 i dużego Axe.

Wideo: FAS; Zdjęcie: YT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *