BIAS Pedal: Teraz za darmo!

Positive Grid z okazji mijającego roku robi prezent swoim użytkownikom i oddaje za darmo aplikację BIAS Pedal. Przy okazji w okazyjnych cenach można kupić wszystkie pozostałe produkty.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Pedal to swego rodzaju host dla różnego rodzaju kostek. Na ten moment dostępne są kolekcje przesterów (Distortion), które właśnie możemy otrzymać w prezencie (oferta ważna do 02.01.2017) i linii opóźniających (Delay).

Bias Distortion otrzymujemy w pełnej profesjonalnej wersji i mamy dostęp do 17 fabrycznie przygotowanych kostek wśród, których znajdziemy emulacje Tube Screamera, bosowskiego De-eSa czy Fuzz Face’a. Ale to tylko punkt wyjścia, bo tak jak w BIAS Amp możemy stworzyć własne przestery, distortiony czy boostery.
Projektujemy wszystko, począwszy od obudowy (można użyć własnego zdjęcia), poprzez ustawienia stopnia przesterowania, stopnia wzmocnienia gdzie wybieramy jakie elementy mają być bazą każdego z nich: tranzystory krzemowe, germanowe, Mosfet-y, Jfety, lampa. Na końcu ustalamy parametry stopnia zasilania i nasza kostka jest już gotowa.
Do dyspozycji mamy też dwa stopnie EQ (graficzny, parametryczny, studyjny). Możemy je umieścić w dowolnym miejscy pomiędzy pozostałymi blokami i dodatkowo kształtować brzmienie.
Jeśli nam tego mało to możemy skorzystać z modułu Tone Match i skopiować brzmienie prawdziwej kostki, tak jak to robimy w Kemperze czy Axe…

Brzmienie fabrycznie przygotowanych kostek możemy znać z programu BIAS FX, tyle że tutaj nic nie jest ostateczne i możemy zajrzeć pod obudowę wirtualnego przesteru i go modyfikować. Każdy nowy efekt, jaki stworzymy w aplikacji Pedal będzie od razu dostępny w programie FX.
Jak to gra? Nie odpowiem, bo grzechem byłoby nie sprawdzić samemu. Na zachętę zobaczcie też walk through przygotowane przez Ola Englunda. Miłego przesterowania!

Info, wideo: www.positivegrid.com

One thought on “BIAS Pedal: Teraz za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *