Line 6 Shuriken: Barytonowy Variax [nowe]

Wygląda na to, że po dwóch latach gitara sygnowana przez Steve’a MacKay’a z Twelve Foot Ninja w końcu pojawi się w szerokiej sprzedaży.

Shuriken Variax Instrument to połączenie barytonowej gitary z 27-calowy gryfem z technologią Variax HD. Shuriken standardowo wyposażony jest w jednego humbackera, ale do tego dochodzą modelowane brzmienia Line 6 i paleta barw staje się bardzo szeroka od akustyków po wszelkie istotne gitary elektryczne, które mogą też występować w alternatywnych strojach (więcej o technologii Variax HD przeczytacie tutaj). Dotychczas cyfrowe możliwości były wykorzystywania do szybkiego przestrajania do przykładowo Drop C czy grania na pseudo barytonie. Tym razem będzie chyba musiało być odwrotnie. Z ciekawostek warto wspomnieć, że pod koniec 2014 roku zapowiadana lutnicze modele Shuriken Guitars miały kosztować na poziomie 2200 – 3000 dolarów. Teraz cena w seryjnej produkcji spada do… [jeszcze nie wiadomo…] ale Stevic napisał nam, że będzie taniej.

Czy jest to gitara marzeń? Na pewno jest ciekawa, ale jak napisał ktoś na jednej z anglojęzycznych grup na Facebooku: „Variax z długą menzurą to nisza do kwadratu”. Użytkownicy zdecydowanie bardziej oczekiwali na aktualizacje firmware’u w Vairaxach. Dziś świat użytkowników jest podzielny na tych którzy używają najnowszej wersji (lepiej brzmią stroje alternatywne; lepiej reagują na tłumienie strun dłonią) i tych którzy wolą brzmienia sprzed wersji HD (szczególnie akustyki, ES-175, Strat).
WAŻNE: Z informacji uzyskanych od konstruktora wynika, że… używa jej w standardowym stroju (Drop D), a nowy mostek piezzo oraz długa skala poprawiają tracking i technologia Variax działa lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

[NOWE] Znamy kilka danych ze specyfikacji Shurikena:

  • Waga: 3,4 kg
  • Korpus: olcha
  • Gryf: 27″, klon
  • Podstrunnica: palisander
  • Progi: medium jumbo
  • Przetwornik: średniej mocy humbacker
  • Elektronika: Tone, Volume, Model do wybóru rodziny gitar modelowanych, Alt Tuning do wybór stroju, przełącznik pięciopozycyjny do wyboru modelu
  • Modele: 8 banków fabrycznych, 4 banki użytkownika (w innych Variaxach był tylko 2 banki Custom i 10 fabrycznych opisanych na gałce przez producenta, które i tak można zmodyfikować)
  • Stroje alternatywne:

Cena: na razie nie ustalona, ma być dostępna w kwietniu
Informacje, zdjęcia: Line 6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *