Guitar Pro 7: Tabulatury w nowym stylu [NOWE]

NAMM 2017: Arobas Music zapowiedział na ten rok premierę kolejnej wersji programu do tworzenia i odtwarzania tabulatur. Nowy Guitar Pro jak dostanie nowy, bardziej funkcjonalny interfejs użytkownika oraz system zarządzania dźwiękiem. Dzięki tym zmianom przygotowywanie utworów będzie szybsze i łatwiejsze. Poza tym pojawi się możliwość napisania tabulatury dla innych instrumentów i nowe rodzaje zapisu nutowego. Poprawione zostanie także importowanie i eksportowanie plików. Mam nadziej, że ta ostatnia zamiana przyniesie lepszą jakość podczas konwersji plików MIDI. GP7 ma być dostępny w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Na razie trwają bardzo ograniczone testy wersji beta.

[NOWE] Poznaliśmy już kilka nowych cech GP7:

 • Nawigacją po tabach/nutach będzie odbywać się podobnie jak w programach DAW. W okienku nawigacyjnym zobaczymy licznik czasu i licznik taktów. Po ich kliknięciu będziemy mogli wprowadzić wartości, do których chcemy skoczyć.
 • Możliwe będzie zoomowanie tabów poprzez np. gesty na padzie maków
 • Aplikacja ma wbudowany polifoniczny tuner obsługiwany przez mikrofon komputera. Jeśli tylko gramy przez głośniki to wystarczy uderzyć w struny i zobaczymy, które z nich trzeba ewentualnie dostroić.
 • Guitar Pro 7 będzie obsługiwał wejście liniowe zintegrowanej karty (lub interfejs) i… będzie działał jak ampsim. Sygnał będzie można przpuścić przez wbudowane w aplikację efekty i emulacje.
 • Pojawiajają się nowe biblioteki brzmienia. Będzie ich znacznie więcej i pogrupowane według różnych kategorii takich.  Teraz przykładowa ścieżka wygląda tak: Clean Guitar/Wah/Purple. Jak widać presety pogrupowane są według typu dźwięku, znanych nazwisk czy utworów.
 • Możemy wprowadzić automatyzację zmieniającą brzmienie tracka podczas jego odtwarzania. Nie trzeba tworzyć nowych ścieżek. Wystarczy zaznaczyć, które takty mają być grane np. jako clean, a które mają być przesterowane. Dokładnie tak jakbyśmy zmienili kanał we wzmacniaczu.
 • Eksport plików do MP3, a nie tylko do WAV jak to było wcześniej.

Informacje, zdjęcie: Arobas Music
Dostępność: Kwiecień

5 thoughts on “Guitar Pro 7: Tabulatury w nowym stylu [NOWE]

 1. Janusz Cichocki
  10 września 2017 at 19:23

  Witam,
  Gdzie można kupić Guitar Pro 7 za złotówki (Polska, Kraków) ?

  1. Andrzej Pająk
   10 września 2017 at 19:32

   Na stornie producenta najprosciej.

   1. Janusz Cichocki
    10 września 2017 at 19:35

    OK, ale nie wiem czy mogę wpłacić na podane konto złotówki ? Jest tam cena w euro, a ona się zmienia.
    Mam przeliczyć po aktualnym kursie ?

    1. Andrzej Pająk
     10 września 2017 at 23:09

     Trzeba zapłacić karta i samo się przeliczy. Albo PayPalem.

     1. Janusz Cichocki
      11 września 2017 at 08:49

      Dziękuję za informację i pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *