Line 6 Spider V: head z głośnikiem stereo

NAMM 2017: Rodzinę budżetowych wzmacniaczy Line 6 uzupełniło o Spidera V w wersji head. Jest to pierwsza na świecie „głowa”, która równocześnie może być aktywną kolumną.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Nominalnie Spider V 240HC posiada wszystkie funkcje, znane najnowszego wcielania „pająka”, o którym pisaliśmy kilka miesięcy temu. Znajdziemy w nim emulacje takiej jakie występują w serii Amplifi, czyli jakością brzmienia odpowiadające Podowi X3. W sumie jest to ponad 200 modeli wzmacniaczy, efektów z rozbudowaną biblioteką preserów. Wzorem poprzednich modeli head ma również wbudowany odbiornik systemu bezprzewodowego Relay Wireless, który można stosunkowo tanio rozbudować o nadajnik G10T (lub każdy inny inny poza G75).

Najciekawsze jest, że choć mamy do czynienia z headem, to wzorem całej serii Spider i tu znajdziemy system głośnikowy pracujący w pełnym zakresie pasma. Podobne rozwiązanie zastosował Boss we headzie Katana (Uwaga: to nie porównanie brzmienia!), ale tam umieszczono został tylko jeden 5-calowy głośnik, pracujący z mocą 30W. Line 6 poszedł dalej i wyposażył swoją głowę w stereofoniczny system nagłośnieniowy o łącznej mocy 50W składający się z dwóch 4-calowych głośników i dwóch gwizdków. Można go wykorzystać nie tylko do grania prób w domowym zaciszu, ale też używać do odtwarzania muzyki. Po podłączeniu kolumny Spider V oferuje 240W mocy i pozwala na podłączenie kolumny stereo.
240HC trafia do użytkownika z licencją na Cubase’a LE, co bez dodatkowych nakładów pozwala używać Spidera jak interfejsu audio do DAW-a. Uzupełnieniem heada może być dedykowana paczka 412 oraz kontroler podłogowy FBVTM 3.

Cena: [czekamy na informację], dostępność od marca
Informacje: Line 6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *