Iconoclast: Emulator głośnika w stereo i mono

NAMM 2017: Neunhaber zaprezentował parametryczny emulator kolumny głośnikowej stworzony z myślą o pracy w stereo. Urządzenie wielkością odpowiada typowemu stompoxowi i jedene co ma do zaoferowania użytkownikowi to trójpozycyjne EQ (Low, Mid, High), potencjometr poziomu głośności wyjścia słuchawkowego i potencjometr do ustawiania progu zadziałania bramki szumów.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Na trzy enkodery korektora należało by jednak spojrzeć w inny sposób: Gałką Low zmieniamy wielkość i typ wirtualnej kolumny. Zakres jej działania określa z jednej strony zamknięta paczka 12” a z drugiej 4×12”. Mid odpowiada za poziom interakcji pomiędzy głośnikiem a wzmacniaczem i ich wpływ na obniżanie poziomu średnich częstotliwości. High wpływa na charakter najwyższych tonów i ustawia ich punkt odcięcia.

Po wgraniu dedykowanego oprogramowania wszystkie ustawienia można zobaczyć na ekranie komputera. Z jego poziomu możliwe jest również ustawienie wbudowanej bramki szumów oraz stereo enhancera, który może być przydatny przy pracy z monofonicznym źródłem sygnału. Aplikacja daje też możliwość głębszych modyfikacji brzmienia: ustawienia krzywej impedancji wirtualnego głośnika, rodzaju filtra HF, poziomu kompresji, parametrów bramki oraz dwóch korektorów. Niestety Iconoclast nie obsługuje impulsów, ale producent informuje, że można będzie w oprogramowanie zobaczyć wykresy IR-ów, tak by na ich podstawie „ukręcić” podobne brzmienie.

Cena: 249 USD
Informacje, zdjęcia, film: Neunhaber Audio Effects

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *