Quilter MicroBlock 45: wzmacniacz w kostce

NAMM 2017: Amerykańska firma Quilter znana z produkcji m.in. bardzo małych i poręcznych wzmacniaczy zaprezentował jeszcze mniejszą konstrukcję, tym razem zamkniętą w kostce efektu gitarowego.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

To maleństwo daje nawet 45 watów mocy i może być wykorzystane nie tylko jako końcówka mocy, ale ma też coś w kompletnego wzmacniacza. MicroBlock pracuje w klasie D i wyposażony jest w trzy pokrętła regulacyjne: Gain ustawia poziom przesterowania; Tri-Q jest jednogałkowym korektorem zmieniającym charakter brzmienia, a Master reguluje poziom głośności na wyjściu bez przesterowywania sygnału.

Po podłączeniu słuchawek do gniazda minijack miniaturowy Quilter może służyć jako wzmacniacz słuchawkowy. To samo gniazdo może służyć jako wyjście liniowe, co pozwala używać MicroBlocka jako distortiona. Urządzenie wyposażone jest również w wejście aux, które możemy wykorzystać do podłączenia np. podkładu (sygnał stereo sumowany jest do mono). Wzmacniacz zasilany jest napięciem 24V z dużego, bo 72-watowego zasilacza.

Opisując tak wyglądający wzmacniacz trudno unikać odniesienia do konstrukcji Electro-Harmonixa – 44 Magnum. Wygląda podobnie, ma podobną moc. Ma jednak mniej dostępnych regulacji i nie ma wejścia Aux i wyjścia słuchawkowego. Wiadomo również, że Magnum dość szybko zaczyna się przesterowywać i nie jest w stanie grać pełną mocą bez koloryzowania dźwięku. Czy MicroBlock jest przezroczysty w całym zakresie, a przesterowanie sygnału pojawia się dopiero po odkręceniu pokrętła Gain? Tego jeszcze nie wiadomo.

Cena: 149 USD
Informacje, zdjęcia: Quilter Guitar Amplifiers

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *