DigiTech FreqOut: sprzęga bez względu na wszystko

NAMM 2017: Ten pedał jest tak dobry, że aż został uhonorowanych nagrodą Best of NAMM 2017. Jego zdanie jest proste: robić naturalne brzmiące sprzężenia bez względu na to jak mocno rozkręcimy wzmacniacz.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

FreqOut to kolejny, po Dropie i Ricochet’cie, odprysk od Whammy oraz połączenie algorytmów znanych z rackowych procesorów eliminacji sprzężeń produkowanych przez DBX-a, będącego tak jak DigiTech marką koncernu Harman. Pedał wykorzystuje mechanizm rozpoznawania wysokości dźwięku, który automatycznie rozpoznaje zwartość harmonicznych w granych na gitarze pojedynczych dźwiękach czy akordach. Można wybierać jedną z siedmiu harmonicznych, by ją wyeksponować (Sub, 1st, 2nd, 3rd, 5th, Nat Low, Nat Hi). Po włączeniu FreqOut, generuje naturalnie brzmiące sprzężenia, która charakterem odpowiadają wybranym harmonicznym.

Na wyjściu może pojawić się tylko rezultat działania feedbackera, albo może on zostać zmiksowany z czysty sygnał gitary (miniprzełącznik Dry, kontroler Gain). Efekt może działać ciągle lub tylko chwilowo do momentu kiedy nie zdejmiemy nogi z przełącznika nożnego umieszczonego na efekcie. Enkoder Onset odpowiada za czas jaki ma upłynąć zanim sprzężenie osiągnie maksymalny poziom, czyli inaczej mówiąc ustawia atak.
Zapowiada się bardzo ciekawy efekt, którego trzeba po prostu posłuchać. Spektrum działania efektu to z jednej strony otępieńcze wycie wzmacniacza, a z drugiej muzyczne pejzaże przypominające fleciki.

Informacje, zdjęcia, wideo: DigiTech
Cena: 280 USD (MSRP, dostępność: marzec)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *