Fender Tune: Mobilny stroik

Fender udostępnił darmowy stroik, który działa zarówno na Androidzie jak i na iOS-ie. Jego największą zaletą jest prostota obsługi oraz walor edukacyjny aplikacji.

Fender Tune może działać w dwóch trybach. W trybie automatycznym program korzysta z mikrofonu wbudowanego w telefon i wykrywa, w którą strunę uderzamy. Na ekranie wyświetlana jest wizualizacja pokazująca jak strój gitary ma się do oczekiwanej wartości. Jeśli zobaczymy zielone pole oznacza to, że prawie już wygraliśmy w bingo. Teraz trzeba jeszcze tylko kilka razy uderzyć w strunę i poczekać na sygnał potwierdzający stabilność stroju.
W trybie Manual po dotknięciu palcem jednego z wirtualnych kluczy usłyszymy sygnał referencyjny, który ma być naszym punktem odniesienia do strojenia na ucho.
Tuner działa dość precyzyjnie. W testach potwierdziliśmy, że da się nawet nim stroić gitary elektryczne bez potrzeby ich nagłaśniania. Warunek jest jeden: mikrofon telefonu musi być dobrze ustawiony w stosunku do instrumentu. Ten wymóg ma też zastosowanie przy strojeniu klasyków czy akustyków.
Ważne: W ustawieniach aplikacji możemy wybrać nie tylko struj standardowy, ale też jeden z bardzo długiej listy strojów alternatywnych.

Aplikacja zawiera taż krótki obrazkowy przewodnik wyjaśniający jak prawidłowo stroić gitarę. Aż szkoda, że aplikacja nie jest dostępna w polskiej wersji językowej, bo wielu początkujących skorzystałoby na tym samouczku.

Cena: darmowy
Dostępność: Android i iOS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *