Empress Effect: Ekosystem dla efektów przestrzennych

Echosystem Dual Engine Delay to jeszcze prototypowa konstrukcja, o której można powiedzieć, że na nowo odkrywa delaya dla gitarzystów. Ma to co oferują konkurenci plus elastyczność, jakiej próżno gdzie indziej szukać.Butikowa firma Empress Effect znana jest głównie w USA. Użytkownicy jej Reverbu i Superdelaya twierdzą, że te  grają lepiej niż odpowiadające im kostki Strymona, bo mają bardziej naturalne brzmienie. Echosystem to jednak coś więcej niż tylko połączenie w jednej obudowie tych dwóch efektów.
Przede wszystkim znajdziemy tu dwie stereofoniczne (!) zupełnie niezależne sekcje delaya, które mogą być łączone szeregowo, równolegle albo pracować osobno dla każdego z kanałów (R+L). Każda sekcja może mieć inny podział rytmicznym. Bez problemu można utworzyć np. takie ustawienia: Digital Delay z podziałem 1/8 wchodzący w Analog Delay pracujący z podziałem 1/4 czy Reverse 1/4 działający równolegle z emulacją Tape Echo 1/8.

Echosystem ma wbudowanych 25 typów linii opóźniających pokrywających klasyczne konstrukcje typu BBD, Tape Echo czy modulowane delay’e po intrygujące algorytmy takie jak Lo-Fi i „stutter”. Jedna z rodzin to multialgorytm delay + reverb, który w połączeniu z emulatorem kolumny pozwala wykorzystać efekt nawet bez konieczności podłączania do wamacniacza. Swoje własne ustawienia możemy zapisywać na karcie SD (w sumie dostępne jest 35 presetów).

Efekt Empressa ma oferować najwyższą jakość dźwięku dzięki wbudowanym transformatorom separującym i wykorzystaniem niskoszumowych komponentów w torze audio. Mimo, że na obudowie nie znajdziemy gniazd MIDI to urządzenie może być sterowane poprzez ten standard. W tym celu wykorzystywane jest uniwersalne gniazdo  Control Port (duży jack), służące do podłączenia przycisku tap tempo, pedału ekspresji i kontroli przez CV lub MIDI.

Informacje, zdjęcia: Empress Effect
Cena: 449 USD (przewidywana)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *