Tone Deluxe: darmowy ampsim, który warto sprawdzić

Wtyczka autorstwa Lostin’70 to cyfrowy model wzmacniaczy bazujących na lampach ECC83 i EL34. Palta brzmień, jakie pozwala osiągnąć ta wydawałoby się prosta wtyczka jest imponująca. Nic tylko grać.

Tone Deluxe oddaje gitarzystom dwa kanały (Clean i Drive). Każdy z nich wyposażony jest w niezależną regulację Gain, EQ i Volume. Kanał High Gain dodatkowo ma w torze audio w filtr dolno-, górnoprzepustowy Drive Tone, który pozwala dodatkowo kształtować brzmienie. Dla obydwu kanałów wspólna jest jedynie regulacja Presence i regulacja, bazującego na odpowiedziach impulsowych, Reverbu sprężynowego.
Do dyspozycji mamy też pięć IR-ów klasycznych paczek gitarowych. Pierwsze trzy z nich to znane 4-głośnikowe paczki w brytyjskim stylu z mikrofonem w osi i prostopadle do kabiny (1), w osi, ale pod kątem 45° (2) i poza osią paczki (3). Impuls nr 4 amerykańskie dwugłośnikowe comba (czytaj Fender), nr 5 to jego brytyjski odpowiednik (czytaj Vox). Emulacje paczek można oczywiście wyłączyć i skorzystać choćby z darmowego polskiego KeFIRa i własnych IR-ów.


Informacje, audio: lostin’70
Cena: darmowy, ale autor zachęca do wpłacania choćby 1,2 czy 5 EUR na dalszy rozwój wtyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *