EHX B9: organy w kostce

Electro-Harmoinix to nowojorska firma znana z kultowych efektów, które najczęściej należałoby wstawić na półkę z napisem „gitara inaczej” tym razem zaprezentowała kostkę imitującą brzmienie organów. Nazwa B9 Organ Machine wprost nawiązuje do legendarnego Hammonda B3, znanego chociażby  z kompozycji Pink Floyd czy Deep Purple.

EHX B9EHX w sowim efekcie zawarł 9 emulacji, wybieranych dużym pokrętłem. Potencjometr opisany jako Organ reguluje głośność organów, a Dry poziom głośności nieprzetworzonego sygnału gitary. W tym miejscu warto dodać, że oprócz miksowania obydwu sygnałów, B9 pozwala również na niezależne wyprowadzenie sygnału czystego, np. na inny wzmacniacz niż sygnał organów. Potencjometr Mod ustawia szybkość modulacji, której rodzaj uzależniony jest od wybranego presetu (wibrato, chorus, tremolo). Gałka Click odpowiada za ustawienie poziomu charakterystycznego perkusyjnego kliku, jaki pojawia się podczas wyzwalania dźwięku w organach B3 i C3. W części emulacji odpowiada za modyfikację innych parametrów, jak np. głębokość działania tremolo w presecie Cathedral czy poziom „dzwonków” w ustawieniu Bell Organ.

To co jest najważniejsze to obietnica EHX, że B9 bez problemu poradzą sobie z przetworzeniem nawet najszybszych granych pasaży i, że ewentualnie opóźnienia będą nie istotne dla grającego. Z prezentacji wynika również, że nowa kostka zarówno dobrze radzi sobie z grą solową jak i akordową (polifoniczną).

Wejście efektu jest buforowane. W zestawie znajduje się zasilacz 9,6 V, ale można zamiast niego korzystać z każdego innego zgodnego ze standardem Bossa czy Ibaneza.

Cena w USA to ok. 220 dolarów. Informacje i zdjęcia za: ehx.com

 

One thought on “EHX B9: organy w kostce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *