Czerwcowe nowości Bossa: MD-500, RV-500, GT1B i Katana Mini

W tym roku Boss postanowił zmienić sposób wprowadzania na rynek nowych produktów i zamiast pokazywać na raz wiele produktów, rozłożył premiery na cały rok. Dziś debiutują kombajny zbierające w jednej kostce efekty modulacyjne, reverby, GT-1 w wersji dla basistów i mała Katana. Poniżej kilka słów o każdej z nowości. Więcej szczegółów napiszemy już po testach.

MD-500

Konstrukcja „pięćsetek” została sprawdzona w DD-500, o którym pisaliśmy tutaj. Tak jak w multidelay’u tak i tutaj mamy 12 typów efektów modulacyjnych, które w sumie oferują 28 różnych algorytmów. Znalazło się tutaj moje ulubione Overtone (dla mnie ten efekt to już powód, żeby kupić MD J ) i takie perełki jak Space-D czy rozbudowany o możliwość edycji patternów slicer SL-20.

RV-500

W multireverbie mamy 21 algorytmów pogłosu z shimmerem i cyfrowymi kopiami takich klasyków jak RE-201 Space Echo oraz SRV-2000 włącznie.

Boss GT-1B

O koncepcie serii GT-1 pisaliśmy przy okazji testu gitarowej wersji tego multiefektu. Teraz zmiana się… kolor obudowy i oczywiście portfolio wzmacniaczy oraz efektów, które w GT-1B dobrane są pod kątem obsługi gitar basowych. Efekt jest ultrakompaktowy, lekki i może działać bez podłączania do prądu. Na bateriach powinien pracować ok. 7 godzin.

Katana Mini

Jest jeszcze deser, czyli miniaturowa Katana. Jej starsze rodzeństwo gra bardzo dobrze. Ciekawe jak zabrzmi taki maluch?

Info, wideo: Boss

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *