Bardzo blisko ideału: S-Gear 2.4

Po niespełna roku Scuffham zaprezentował nową wersję emulatora wzmacniaczy S-Gear 2.4. Oprócz wielu poprawek w programie pojawił się kolejny, piąty wzmacniacz Custom’57 wzorowany na serii Fenderów Tweed z końca lat 50. Szczególną cechą tej aplikacji jest niespotykana w takim stopniu w innych tego typu programach odpowiedź na artykulację i regulację potencjometrów na gitarze. Jednym słowem to za co w świecie analogowym kochamy lampy i czego szukamy w cyfrze.

Screenshot 2014-07-16 16.07.34Zamiast trzymać się historycznej konstrukcji sekcji EQ, dołączona została kontrolę konturu podobny do tej jaką można znaleźć w modelu wzmacniacza o nazwie Stealer – ma to dać bardzo dużą paletę kreowania własnego brzmienia pomimo teoretycznie bardzo ograniczonej liczbie regulacji. Jak w klasycznym Tweed Deluxe, ten wzmacniacz zaczyna się przełamywać kiedy ustawimy potencjometr Volume na 4-5. Przesterowanie sekcji mocy wzmacniacza następuje kiedy rozkręcimy go na „maksa”.

’57 jest bardzo czuły na zmiany wprowadzane w sekcji wzmacniacza mocy. Za zmianę charakteru brzmienia odpowiadają potencjometry Presence, Hi-cut i Sag. Według informacji producenta przy starannym dopasowaniu głośnika, można osiągnąć naprawdę autentyczne vintagowe brzmiemienie, jak i również wykreować unikalny własny tonu decydując się na bardziej nowoczesną „paczkę”. Tak nową konstrukcję opisuje jej twórca, Mike Scuffham.

Tutaj można posłuchać Customa ’57 w działaniu Pełna lista zmian znajduje się tutaj.

Kolejną nowością jest druga odsłona sekcji emulacji emulacji głośników , czyli ProConvolver MK II. Nowy wygląd jego interfejsu ułatwia pracę. Pojawiły się też pierwsze impulsy „firmowych” paczek bazujących na popularnych głośnikach EVM-12L i G12-65. Nie zabrakło też impulsów emulacji paczek pochodzących z Tweeda Deluxe (Celestion i Weber Alnico) dedykowanych specjalnie dla Custom ’57.

Dla użytkowników poprzedniej wersji, S-Gear 2.4 jest bezpłatną aktualizacją. Dostępna jest także 15-dniowa, pełna wersja demo. Cena: 99 USD + VAT.

2 thoughts on “Bardzo blisko ideału: S-Gear 2.4

  1. 4 września 2014 at 10:55

    Jako uzytkownik S-Gear od wersji 1.0 moge powidziec, ze maja najlepszy support techniczny z jakim mialem okazje miec do czynienia a zajmuje sie tym juz nascie lat. Godni polecenia i S-Gear jest naprawde wart nawet wiekszych pieniedzy ale oczywiscie musza jakos moc konkurowac z GuitarRigiem Amplitubem itd. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *