Artist: Nowe, nieco lepsze szaty Katany 100

NAMM 2018 Zdjęcie wzmacniacza, które przed targami pojawiło się w Sieci (również na naszym profilu na FB) nie okazało się fake’iem. Boss oprócz GT-1000 pokazał na NAMM odświeżoną (nową?) wersję 100-watowej Katany. Nowe combo nazwa się teraz Artist i niesie z sobą kilka zmian.

Pierwsze co się rzuca w oczy to nowa obudowa jaką otrzymała Katana Artist. Panele sterowania, niczym w DC-30 wylądował tuż nad grillem głośnika. Przez co, przynajmniej dla mnie, Katana nabrała butikowego charakteru. Zmianie też uległ tył obudowy: zamiast otwartej konstrukcji, teraz combo jest półotwarte. Nie stało się to bez powodu. Ta różnica w budowie obudowy wynika z kolejnej, bardziej w sumie istotnej zmiany, czyli zastosowania w Artiście 12-calowego głośnika z kolumn dedykowanych headom Waza.

Boss, nowy, lepszy głośnik, opisuje jako taki, który ma oddać wszystko to co było najlepsze w klasycznych brytyjskich konstrukcjach i wskazuje tu na wzorzec: pre-Rola Celestion Greenback (tu więcej o pre-Rola/Rola). Co ta zmiana oznacza? Głośnik Waza, jak na VGForum pisze Elantric, gra bardziej zaokrąglonym środkiem i… tu właściwie można by postawić kropkę.Reszta zamian właściwie nie wpływa już na brzminie. Katana Artist działa na tym samym firmwarze co inne modele i oferuje dokładnie te same funkcje. Z tą różnicą, że zamiast ustawiać Cabinet Resonance i Line Out Air Feel w programie Tone Control tutaj, tak jak w wzmacniaczach Waza, możemy to ustawić przełącznikiem umieszczonym na przednim panelu. Choć oczywiście: inny głośnik = inne finalne brzmienie.

Z tyłu obudowy poza zmiana konstrukcji pojawiło się wejście MIDI i gniazda głośnikowe. Reszta pozostaje bez zmian. Wciąż mamy dostęp do 5 modeli wzmacniaczy (od czystych bo high gainy), 58 efektów, które możemy wybrać, ustawić w łańcuchu i zapisać w jednym z 8 banków pamięci. 

Wymiary: 63×24,8×51,5 cm
Waga: 19 kg
Info, zdjęcia, wideo: Boss
Cena: ok. 2600 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *