HeadRush FRFR-112: kolumna, która może nieźle namieszać

NAMM 2018 Od zeszłego tygodnia HeadRush to już nie tylko cyfrowy modeler, ale też kompaktowa, niezbyt ciężką i, co najważniejsze przystępna cenowo, aktywna kolumna szerokopasmowa zaprojektowana specjalnie zmyślą o cyfrowych multiefektach.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

O HeadRush FRFR*-112 wspomniałem już na facebookowym profilu, teraz czas na podsumowanie i kilka słów wyjaśnienia. Nowa kolumna swoim wygląda bardzo, ale to bardzo przypomina, często wybieraną przez „cyfrowych” gitarzystów, aktywną paczkę Alto TS212. Nie ma w sumie w tym nic dziwnego, bo właścicielem zarówno Alto jak i HeadRusha jest firma InMusic. Czy jest to ta sama kolumna ze zmienionym logo? Okazuje się, że nie!

Po pierwsze FRFR-112 ma nie 1100 watów mocy, ale 2000 W. Wiadomo, że chodzi tutaj o moc szczytową i nie jest to szczególnie istotne, ale faktem jest, że cyfra lubi duży headroom. Im jest go więcej tym lepiej, dlatego te 900 watów powinno okazać się dobrą zmianą.

Nic nie wskazuje na to, że w stosunku do Alto zmieniono w niej 12-claowy głośnik, ale jak dowiedziałem się o HeadRusha modyfikacji uległ wbudowany w kolumnę przedwzmacniacz. Zmiany poszły w kierunku poprawienia współpracy paczki ze sprzętem gitarowym.
FRFR-112 ma jeszcze jedną zaletą – jest nią jego cena. Jeśli utrzyma się na poziomie ceny Alto, to w Polsce powinna kosztować ok. 1300 zł.

Wymiary: 60,5×35,4×35 cm
Waga: 16,27 kg
Cena w USA (sugerowana): 299 USD

Info, zdjęcia, film: HeadRush

*FRFR – Full Range Flat Response, czyli szerokie pasmo i płaska charakterystyak EQ nie koloryzująca brzmienia modelera.

2 thoughts on “HeadRush FRFR-112: kolumna, która może nieźle namieszać

 1. Jan Stankiewicz
  2 lutego 2018 at 10:36

  A do czego ma być ta paczka ?

  1. Andrzej Pająk
   2 lutego 2018 at 10:46

   Paczka aktywna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *