Mocne uderzenie albo Kemper w wersji VST: Peavey ReValver 4

ReValver 4 to najnowsza wersja programowych emulacji wzmacniaczy i efektów, która cieszy się szczególnym uznaniem gitarzystów poruszających się w mocno przesterowanych brzmieniach. Teraz ma być jeszcze lepiej a wbudowana technologia ACT, ma być konkurencją dla sprzętowo modelowanych instrumentów czy wzmacniaczy.

Screenshot 2014-08-29 14.33.30ReValver poza dobrymi emulacjami „szatanów” znany był z tego, że „inżynierom” pozwalał na wybór praktycznie każdego elementu jaki znaleźliśmy w schemacie elektronicznym wzmacniacza. Teraz oferuje zaś ACT (Audio Cloning Technology), czyli technologię klonowania dźwięku. Jest to rozwiązanie które w sprzętowym świecie realizuje Kemper Profiler Amplifier, Boss GP-10 czy Line 6 Variax.

ACT działa zarówno na wejściu gdzie pozwala zapisać i później modelować różne instrumenty. Ma to pozwolić na możliwość uzyskania np. dźwięku gitary klasycznej kiedy źródłem sygnału będzie przykładowo Gibson SG. Modelowanie to także zamiana w locie brzmienia i kombinacji przetworników. Włączenie klonowania na wyjściu pozwala zmienić charakter brzmienia całego „rigu”.

Oprócz tego, że czwórce unowocześniony i ulepszony został mechanizm odpowiedzialny za modelowanie, jak i również zmieniony został interfejs użytkownika, tak by umożliwić pracę na tabletach z Windows. Nowy interfejs oferuje oddzielne podglądy dla sekcji pedal boardu (kostki), wzmacniaczy i głośników oraz efektów (pętla FX). Sprowadza to minimum konieczność przewijania w pionie okna aplikacji.

Tryb GIG pozwala na załadowanie 8 ustawień brzmień i przełączanie się pomiędzy nimi bez opóźnień podczas gry na żywo. Korzystając z kontrolera MIDI można kontrolować działanie efektów w obrębie wybranego presetu. Pojawiły się także poprawione impulsy, które zaowocowały nowym RIR2, czyli mechanizmem modelowania paczek głośnikowych i ich omikrofonowania. Tu również mamy inżynierską kontrolę nad wieloma detalami.

Screenshot 2014-08-29 14.34.23Aplikacja Peaveya działa samodzielnie albo jako wtyczka AAX / VST lub AU. Cena pełnej wersji wynosi 99,99 USD, ale można korzystać z wersj darmowej i rozszerzać je o potrzebne komponenty. Koszt np. jednego modelu wzmacniacza to 7,99 USD, a kostki 3,99 USD. Szczegóły znajdują się na stronie producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *