Blue Cat Axiom: kolejny (tym razem ciekawy) nowy ampsim na rynku

Chyba się powtarzam, ale początek tego rok to wysyp nowości w dziedzinie programowych wzmacniaczy. Niebawem swoim software’owym multiefektem będzie się mógła pochwalić firma Blue Cat Audio. Axiom to dedykowany dla gitary i basu program, który bazuje na znanej już wcześniej wtyczce Destructor. Wygląda na to, że to właśnie ona będzie sercem odpowiedzialnym za emulację wzmacniaczy i przesterów. Na razie trudno jest powiedzieć czy w nowej aplikacji pojawi się też nowe brzmienie czy tylko pod szyldem „multiefekt” Blue Cat zbierze kilka najbardziej potrzebnych gitarzystom produktów.

To co wiadomo:

  • Axiom w każdy presecie będzie mógł symulowac 2 kanałowy wzmacniacz, w który będzie można wybrać osobne kanały A/B lub je płynnie miksować, jak to było możliwe np. w multi Digitecha.
  • Na samym wejściu i wyjściu będzie można wpiąć po cztery efekty, takie jak np. globane EQ czy bramka szumów.
  • Przed i za wzmacniaczem znajdą się sloty, pozwalające na zapięcie w sumie 32 efektów pre/post. Do dyspozycji będziemy mieli 30 modułów Blue Cata, m.in. Late Replies, który odpowiada za reverby i delay’e. Ale to nie koniec bo w każdym ze slotów da się też uruchomić dowolna wtyczką VST, VST3 czy AU.
  • Wirtualny multiefekt uzupełnia trzy pozycyjna sekcja, do której można załadować „narzędzia” takie jak metronom, automat perkusyjny czy syntezator VSTi. Innymi słowy Axiom będzie również pełnił rolę hosta dla innych wtyczek, które zmiksowane zostaną z sygnałem gitar.

Info, zdjęcia, filmy: Blue Cat Audio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *