Variax Standard, czyli Yamaha pokazuje kto tu rządzi

Kolejna nowość z NAMM 20015 to Line 6 Variax Standard. Brzmieniowo nic się nie zmienia. Wciąż mamy do dyspozycji te same symulacje co w serii James Tayler Variax, ale tym razem zamontowane na gitarze produkowanej przez Yamahę – właściciela Line 6.

Variax Standard

Do wyboru mamy trzy instrumenty, bazujące na konstrukcji startocastera. To co już wiemy to, informacje, że Standard ma mieć lekki, szybki olchowy korpus i klonowy jednoczęściowy gryf z palisandrową podstrunnicą. Reszta informacji sprowadza się do tego, że pozostałe elementy mają mieć „yamahowską” jakość.

[edyta] Gitara ma 22- progi, siodełko Graph Tech [/edyta]

Nie wiadomo także, jakie będą losy seria JTV. Czy ona zniknie z oferty czy też nie. Myślę jednak, że zostawienie tylko Standarda z korpusem S-type (spank lub strat, jak kto woli) na pewno nie będzie dobrą drogą.

To co cieszy to sprowadzenie ceny (oby szła za tym jakość…) nowego Variaxa poniżej cen serii JTV, jakie pojawiły się ostatnio na wyprzedażach. W Wielkiej Brytanii JTV 69 kosztuje teraz 659 funtów, a Standard na starcie jest oferowany w sklepach po 599 funtów. Oznacza, że cena może być jeszcze niższa. Czyżby nadchodził nowy standard modelowanych gitar?

[edyta]Przy okazji warto spojrzeć na instrumenty: Yamaha Pacifica 510V (318 funtów) i 112V (214 funtów), które mogą być jakimś odnośnikiem, co do jakości wykonania Standarda. [/edyta]

Informacje, zdjęcia: Line 6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *