Gitara z chaosem: Ibanez RGKP6

Ibanez znany jest gitarzystom lubiący szybko poruszać się po gryfie czy na 6-, 7-, 8- czy 9- strunach tworzyć piękny chaos. RGKP6 dołącza do kolekcji tej firmy i do instrumentu szarpanego dodaje technologiczną nowinkę: dotykowo sterowany multiefekt Korg Mini Kaoss Pad 2S.

RGKP6

Mini kaoss pad 2SGitara to model z serii RG wyposażona w szybki wykończony palisandrem gryf Wizard III (menzura 25,5 cala) o 24 progach. Już sam fakt, że ten model RG ma tylko jednego humbackera w rozmiarze singla pokazuje, że nie jest to instrument dla każdego. Potwierdza rzut oka na body gitary. Po co przy jednej przystawce tam tyle regulatorów I dlaczego żaden z nich nie działa jak klasyczny potencjometr barwy tonów? Z pomocą przychodzi nam specyfikacja: okazuje się, że gitara oprócz gałki Master Volume wyposażona jest w przełącznik efektu distortion, którego brzmienie ustawiamy dwoma potencjometrami tonu i wzmocnienia. Ciekawostką jest też wyjście słuchawkowe umieszczone obok standardowego gniazda typu jack. Dzięki niemu można np. ćwiczyć bez podłączania się do wzmacniacza. Na desce pozostał jeszcze jedne przełącznik. Służy od do włączania Kaossa, czyli tego czegoś, co sprawia, że RGKP6 jest inna niż wszystkie gitary

Korg Mini Kaoss Pad 2S to takie wszystko w jednym: procesor efektów, sampler, player. Dotykowy pad pozwala na sterowanie 100 różnymi efektami i samplerem. Gdyby nie pomysł Ibaneza Kaoss raczej pozostawałby poza zainteresowaniem gitarzystów. Wbudowanie go w gitarę i ergonomiczne, z punktu widzenia gitarzysty, umieszczenie, zupełnie zmienia tę sytuację. Oczywiście grania z Kaossem trzeba się nauczyć, a przed wszystkim mieć na nie pomysł, by w efekcie kostką szarpać struny i małym palcem siać chaos. Dzięki Korgowi paleta barw tego modelu RG zawiera się pomiędzy malowaniem gitarowych pejzaży po wyzwalanie bitów w stylu EDM. Po konkrety odsyłam na stronę producentów. Przy okazji warto wspomnieć, że oprócz gitary dostępny jest bas (model SRKP6) wyposażonym w Kaossa.

Cena w Polsce: ok. 1750 zł  (gitara wraz z Kaossem); Zdjęcia: Korg, Ibanez

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *