Agent 001

Na targach Musikmesse 2014 we Frankfurcie Boss zaprezentował GT-001, czyli biurkowy procesor gitarowy. Nowe GT to odpowiedź BOSS-a na POD-a HD desktop. Trzeba przyznać, że z samych opisów wynika, że odpowiedź udana. Multiefekt ma być odpowiednikiem GT-100, czyli flagowego multi japońskiego producenta. Znajdziemy tutaj symulacje wzmacniaczy i efektów, które można ułożyć w dwa niezależne łańcuchy, jak w bardzo rozbudowanym pedalboardzie.

GT-001Co więcej agent 001 ma w sobie wszystko to co GT-100, a nawet więcej bo trafia do muzyka wraz z drugą wersją firmaware’u, która przy okazji trafia do „setki”. Można więc będzie wymieniać pomiędzy tymi urządzeniami ustawione brzmienia. W małej obudowie zamknięto potężny procesor, wejście gitarowe, mikrofonowe i interfejs USB audio/MIDI, oferujący także funkcję re-ampingu. Mimo, że jest to urządzenie na biurki producent wbudował w nim wyjście na pedał ekspresji lub dwa przełączniki. Możliwość zasilania poprzez port USB zamienia GT-001 w mobilny interfejs.

Roland (właściciel marki Boss) w końcu przygotował oprogramowanie Tone Studio, które w wygodny sposób pozwala na budowanie łańcucha  efektów. Świetnie! Problem tylko, że wszystko wskazuje na to, że oprogramowanie nie będzie działać jeśli nasz komputer znajdzie się poza zasięgiem Internetu…

Zupełną nowością jest nowo opracowana funkcja guitar-to-MIDI, dająca możliwość monofonicznej konwersji sygnału gitary do MIDI. Innymi słowy, bez żadnych dodatkowych przystawek możemy grać partie solowe na syntezatorze. Opisana funkcja wchodzi również do GT-100, co czyni ten multiefekt znacznie ciekawszym niż poprzednio. Ciekawe jak będzie to działać w praktyce.

GT-001

Zdjęcia: boss.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *