TH3: programowe wzmacniacze prosto z Włoch

Włoska firma Overloud zaprezentowała nową odsłonę swoich programowych modeli wzmacniaczy i efektów: aplikację TH3. Producent chwali się, że jest to największa dostępna kolekcja emulacji zamknięta w jednej aplikacji.

Screenshot 2015-11-26 16.42.36Do dyspozycji otrzymujemy 69 wzmacniaczy gitarowych oraz 3 basowe. Oprócz tego do wyboru mamy 35 paczek gitarowych i 2 basowe, które możemy nagłośnić 18 typami mikrofonów. Cały tor sygnału uzupełnia 75 kostek i efektów studyjnych. Przykładowo pogłosy bazują na algorytmach znanych z docenianego przez branżę muzyczną Breverba i SprigAge. W sumie daje to 203 komponenty, z czego 41 to zupełne nowości takie jak autoryzowane wzmacniacze firm Randall, DVmark, Brunetti, THD i efekty typu Harmonizer, Ring modulator, inteligentna bramka szumów, czy kopia EHX POG-a.

Impulsów nie zabrakło

Tym co zasługuje na uwagę jest płynna regulacja umieszczenia mikrofonu w stosunku do nagłaśnianej kolumny. Możemy użyć do czterech mikrofonów równocześnie, które mogą być umieszczone w dowolnym miejscu czy to z przodu, czy nawet za paczką. Modyfikacjom podlega także odległość między mikrofonem i kolumną, a także sama wielkość pomieszczenia. wybrać 6 różnych wielkości pomieszczeń.
Technologia ReSPiRe 2 pozwala wybrać między rzeczywistym brzmieniem kolumny, a przetworzonym, tak by „siedziało” w miksie” i nie zawierało częstotliwości pokrywających się z innymi instrumentami. W kolumnach basowych do dyspozycji mamy rozdzieloną kontrolę nad głośnikiem niskotonowym i wysokotonowym. Jeśli to nie wystarcza, to Overloud wpisując się w trend technologicznego postępu ampsimów nie zapomniał o obsłudze zewnętrznych impulsów IR.
Wrażenie robi także biblioteka ponad tysiąca (tak… to nie pomyłka) presetów. Ulepszone DSP, ma zwiększać realizm emulacji, dzięki „nieliniowej technologii przetwarzania”, a całkowicie przeprojektowany interfejs użytkownika upraszczać obsługę.

Jak jest w praktyce? My swoje zdanie już mamy, ale zanim się nim podzielimy zachęcamy Was do pobrania wersji demo (15 dni pełnego działania) i napisania własnej refleksji na naszym profilu facebook.com/cyfrowogitarowo. Wasze opinie opatrzone nickiem czy nazwiskiem dodamy do tej informacji.

Film: Overloud

2 thoughts on “TH3: programowe wzmacniacze prosto z Włoch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *