Bez kabli. Blackstar’s Tone:Link

Znany z wzmacniaczy Blackstar wprowadza na rynek niewielki gadżet, który powinien znaleźć się w wyposażeniu każdego muzyka. Tone:Link to prosty sposób na to by do wzmacniacza czy radia w samochodzie podłączyć bezprzewodowo komputer, tablet czy smartfona.

preview

Urządzonko jest bardzo małe i do łączności wykorzystuje standard Bluetooth 3.0 EDR. Właściwie można by go opisać jako „minijack z chorągiewką”. Wystarczy go wsadzić w wejście liniowe, a następnie sparować np. z telefonem i już można przesyłać muzykę na odległość do 10 metrów. Jeśli mam dużego jacka to nie problem, bo w zestawie najdziemy odpowiednią przejściówkę. Odbiornik może być sparowany równocześnie z dwoma urządzeniami.

Wbudowana bateria litowo-jonowa według producenta ma wystarczyć na 8 godzin odtwarzania muzyki. Pamiętajmy jednak, że nie jest to ekwiwalent scenicznego systemu bezprzewodowego. Korzystając z transmisji Bluetooth musimy liczyć się z minimalny opóźnieniem dźwięku, więc raczej trudno go wykorzystać do gry na żywo. Za to świetnie się sprawdzić jako sposób na podłączenie do wzmacniacza czy multiefektu źródła podkładu.

Ciekawostka: Tone:Link ma wbudowany mikrofon i można, po podłączyć do niego ulubionych słuchawek, wykorzystać go jako bezprzewodowy zestaw głośnomówiący.

Wymiary: 50×25,5×11 mm
Cena: 30 USD

Zdjęcie, film: Blackstar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *