Magiczne pudełko: ToneWoodAmp

Drgania gitary już od jakiegoś czasu wykorzystywane są jako źródło sygnału w przyczepianych do główki gryfu stroikach. Teraz ta cecha, w właściwie jej odwrotność, jest wykorzystywana przez ToneWoodAmp do dodawania efektów do dźwięku gitar akustycznych bez korzystania ze wzmacniacza czy klasycznych kostek.

Pre-order_sliced-image_r2_c1

Jak to działa? Źródłem sygnału jest nie drganie instrumentu, a sygnał elektryczny zebrany przez pick-up zamontowany w elektroakustyku/klasyku. Natomiast urządzenie przyczepione z tyłu gitary wibruje i poprzez  pudło rezonansowe nagłaśnia sygnał przepuszczony przez efekty. Na pokładzie mamy trzy rodzaje pogłosów, delay, tremolo/delay, Leslie, auto-wah, overdrive, chorus (w przygotowaniu).

W każdym z efektów można regulować trzy parametry i zapisać dla każdego z nich dziesięć ustawień. Przywołujemy je wciskając umieszczone na obudowie enkodery, a nawigację ułatwia mały ekran LCD.
Ciekawostką jest możliwość podłączenia ToneWoodAmp’a z iPadem/iPhonem i dodanie do dźwięku np. delikatnych smyczków z aplikacji zamieniającej sygnał gitary na MIDI (np. MIDI Guitar 2).
Urządzenia zasilane jest trzema bateriami AA, które starczą na ok. 10 godzin pracy.

Cena: 249 USD
Zdjęcia, wideo: ToneWoodAmp

3 thoughts on “Magiczne pudełko: ToneWoodAmp

 1. Marcin Woźniak
  11 lipca 2016 at 19:03

  Czy ktoś wie gdzie to kupić ?

  1. Andrzej Pająk
   11 lipca 2016 at 21:46

   Tylko USA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *