DigiTech CabDryVR

NAMM 2017: Digitech zaprezentował symulator kolumny gitarowej i basowej zamknięty w formie stompboxa. Dzięki niemu  będzie można podłączyć sygnał wychodzący z naszej podłogi bezpośrednio do konsolety czy DAW-a .

CabDryVR pracuje z pojedynczym lub podwójnym źródłem sygnału. Dla każdego z nich możemy wybrać jedną z siedmiu (wejście A) bądź sześciu (wejście B) emulacji kolumn gitarowych albo basowych. Tor wejścia B, po wybraniu trybu Dry, przesyła niemodyfikowany sygnał z wejścia A na wyjście B. To ustawienie przydaje się, kiedy chcemy wykorzystać symulator zarówno do wysyłki nieprzetworzonego sygnału do wzmacniacza gitarowego i równocześnie dodać emulację kolumny wpinając się w mikser. Umieszczone na obudowie enkodery służą do ustawiania poziomu głośności dla każdej z emulacji oraz „wirtualnej wielkości” modelowanej kolumny
W opisie produkt DigiTech informuje, że wykorzystuje w nim wysokiej jakości odpowiedzi impulsowe znanych kolumn. To jak one są w rzeczywistości dobre trzeba sprawdzić w praktyce. Już można też napisać: szkoda, że zabrakło gniazda USB i możliwości wgrywania własnych IR-ów. Wtedy ta żółta kostka, przy dobrej cenie, mogłaby być hitem.

Kolumny gitarowe:
Vintage American 2×12″
Vintage British 2×12″
British Green Slant 4×12″
British Straight 4×12″
Heavy American 4×12″
Smooth Custom 4×12″
Small Combo 1×8″

Kolumny basowe:
Flexy 1×15″
Basic 1×15″
Big Blue  1×18″
AmeriTweed 4×10″
Gold Diamond 4×10″
Vintage Fridge 8×10″
Blonde Basement 2×12″

Zdjęcia, informacje: DigiTech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *