iRig Acoustic Stage

NAMM 2017: IK Multimedia prezentuje gotową na scenę wersję mikrofonu iRig Acoustic. Do tej pory do jego działania potrzebowaliśmy iPada lub iPhona, teraz za przetwarzanie dźwięku odpowiada zewnętrzny miniaturowy procesor, pełniący równocześnie funkcję preampu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

O samym iRig Acoustic pisaliśmy już wcześniej. Efekty tego nietypowego mikrofonu były więcej niż dobre, ale niestety nie dawało się go używać bez telefonu. Teraz 32-bitowe DSP zamknięte małej obudowie umieszczonej na pasku, miksuje sygnał z przetworników zainstalowanych w instrumencie z tym co zbierze mikrofon iRiga.

Procesor Acoustic Stage analizuje sygnały przychodzące z gitary – zarówno jej ogólne brzmienie, jak i niuanse wynikające z techniki gry. Na tej podstawie buduje optymalny dla instrumentu profil. Tak „złapane” brzmienie może być w zależności od sytuacji błyskawicznie zmodyfikowane przez zastosowanie jednego z 6 presetów (po 3 dla akustyków i klasyków). Oprócz tego urządzenie w łatwy sposób pozwala wyeliminować sprzężenia poprzez ich automatyczne wykrywanie. Wbudowany port USB pozwala zamienić iRiga w interfejs audio.

Cena: 120 EUR
Informacje, zdjęcia i wideo: irigacousticstage.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *