VStomp Amp: Nowe emulacje bez rewelacji

Początek tego roku to nie tylko wysyp nowego sprzętu, ale też czas debiutów kolejnych programowanych emulacji wzmacniaczy. Jedną z nich jest zrobiony przez Hotone, VStomp Amp.Zestaw wirtualnych wzmacniaczy dostępny jest zarówno w formie samodzielnej aplikacji, jak i w postaci wtyczek w VST/AU/AAX. Według informacji producenta program bazuje na technologii CDCM (Comprehensive Dynamic Circuit Modeling) sprawdzonej już wcześniej w innym produkcie, sprzętowym pedale XTomp.

VStomp Amp to bardzo prosta, powiedziałbym wręcz surowa, aplikacja. Jedyna co musimy zrobić to wybrać jeden z 23 modeli CDCM znanych wzmacniaczy (tutaj lista) i połączyć go ze z jedną z 20 przygotowanych w tej samej technologii paczką. Kontrola wirtualnego wzmacniacza sprawdza się jedynie do  zestawu 4-6 potencjometrów, jakie znajdziemy każdym prawdziwym sprzęcie.
W panelu sterowania kolumny, możemy jeszcze ustawić parametry Presence i wybrać częstotliwości odcięcia na górze i na dole. Dodajmy do tego bramkę szumów i właściwie mamy komplet.

Napisałem właściwie, bo trzeba wspomnieć, że aplikacja idzie z duchem czasu i obsługuje odpowiedzi impulsowe, z których możemy skorzystać zamiast wbudowanych emulacji kolumn głośnikowych. Poza tym, poprzez komunikaty MIDI możemy wybierać zapisane presety i regulować głośność. I tym razem to już naprawdę wszystko.

Brzmienie

Hotone w opisie swojego najnowszego produktu zachwala, go jako „oferujący studyjną jakość dźwięku i oddający charakter legendarnych wzmacniaczy”. Ma to być zasługa nowatorskiego podejścia, które „w przeciwieństwie do popularnych metod modelowania bazujących na pomiarach chwilowych stanów obwodów, wzmacniaczy, wykorzystuje złożony system oparty na modelowaniu dynamicznym.”

Cóż… Mnie VStomp Amp zupełnie nie zachwycił, a jako punkt odniesienia korzystałem z S-Geara i Helixa Native, w równie prostej konfiguracji: gitara-wzmacniacz-paczka. Ale posłuchajcie i oceńcie sami – demo programu można ściągnąć w tym miejscu.

Cena promocyjna: 49 USD (99 USD normalna)
Info, wideo: Hotone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *