Fender Collection 2 na horyzoncie

IK Multimedia zapowiedziało premierę kolejne kolekcji wzmacniaczy z serii AmpliTube. Po zestawie do ostrego grania, jakim była paczka MESA/Boogie, przyszedł czas na klasykę, czyli Fendera. To jednak nie jedyna i nie najważniejsza nowość.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Amplitube od zawsze miało w swoim zbiorze emulacje wzmacniaczy z logo Fendera. W 2009 roku ukazała się pierwsza kolekcja, zbierająca w jednym produkcie nie tylko wzmacniacze (12), ale też kolumny (12) i efekty (16) tego producenta. Muszę przyznać, że mimo upływu czasu i rozwoju modelerów, często sięgałem właśnie po ten zestaw.

Fender Collection 2 to zupełnie nowym produkt. Wzmacniaczy będzie w nim mniej, bo tylko siedem i towarzyszyć im będą dedykowane paczki. Włoski producent skupił się na konstrukcjach z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Znajdziecie tutaj tweedowe cuda, z tą jedną niepozorną perełką, która dała brzmienie kultowej Layli: ’57 Custom Twin (40 W, 2×12”), ’57 Custom Pro (15 W, 1×15”), ’57 Custom Deluxe (12 W, 1×12”), ’57 Custom Champ (5 W, 1×8”), ’57 Bandmaster (30 W, 3×10”), ’53 Bassman. Czarną owcą w kolekcji jest przedstawiciel linii blackface: ’65 Super Reverb (45 W, 4×10”). Tak jak w poprzedniej wersji emulacje i ich brzmienia są certyfikowane przez Fednera.

Nowe modelowanie

IKM tworzy emulację od 20 lat i Fender Collection 2 ma być dla firmy w tym procesie kolejnym kamieniem milowym. Kiedy porównamy specyfikacje obydwu edycji, z pewnością dostrzeżemy, że kilka modeli się powtarza. Jednak będzie to zupełnie ich nowe wcielenie, bo IK Multimedia porzuciła dotychczasowy silnik modelowania i wprowadza Dynamic Interaction Modeling. Nowe cyfrowe wersje wzmaciaczy mają grać bardziej autentycznie i lepiej reagować na zmiany przetwornika, kostkowanie czy regulację gałką Volume na gitarze.

Jednak by powiedzieć czy nowa technologia modelowania to krok na przód na miarę rewelacyjnego produktu jakim jest wydany nie dawno przez IKM Modo Bass, musimy poczekać do premiery, bo na razie to tylko kolejna tajemnicza nazwa.

Cena: 184,49 EUR (w przedsprzedaży 122,99 EUR)
Zdjęcia, wideo: IK Multimedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *