Startuje lutowe #PresetADay

Silent Underground Studio od jakiegoś czasu rozdaje darmowe presety wraz odpowiadającymi im impulsami głośników dla Axe FX i AX8. Idea jest prosta: każdego dnia przez 24 godziny można ściągnąć jedno brzmienie. Później link przestaje działać i jedynym sposobem na dotarcie danego brzmienia jest zakup całej paczki, jaka powstanie na koniec miesiąca.

 

Dla użytkowników modelerów Fractala (i nie tylko) równie interesujące, jak same darmowe presety, powinny być dołączone do nich opisy tkóre pozwalają poznać wzmacniacze efekty i generalnie patenty na robienie własnego brzmienia. Pierwsze lutowe brzmienie to Marshall 1959SLP Normal w akcji. Oto jak go opisuje Silent Underground:

Skorzystaliśmy z przesteru Eternal Love, żeby przesunąć nieco „piaszczyste” brzmienie SLP z odkręconą do maksimum gałką Master Volume w stronę ciężkiego rytmicznego grania. Kiedy zmniejszymy poziom sygnału na wejściu kompresor zadba o to by wzmacniacz grał łądnym Cleanem. Preset wykorzystuje 4 sceny: Clean, Overdrive, Rytm i Solo.

Technicznie: w każdej Scenie kontroler numer 1 odpowiada za ustawienie parametru Gain wzmacniacza. Jeśli chcemy zmienić głośność dla każdej ze Scen, należy to zrobić, ustawiając wedle uznania Level w zakładce Output.
Jeśli chcecie ustawić ogólną głośność presetu to trzeba skorzystać z ustawień poziom głośności dla całego bloku Amp i nie używać do tego celu pokrętła Master Vol wzmacniacza. Warto widzieć, że bloki Reverb i Delay korzystają ze stanów X/Y do zwiększenia ich poziomu w miksie w ustawieniach Solo i Clean.

UWAGA! Żeby za darmo ściągnąć presety trzeba będzie podzielić się tym faktem na Facebooku lub Tweeterze. Jeśli nie chcemy codziennie zaśmiecać swojej ściany możemy  podczas operacji udostępniania ustawić opcję widoczności posta na „Tylko ja”. Jeśli i to nas nie satysfakcjonuje zawsze można wydać na dobre brzmienie 1 dolara.

Informacje, zdjęcia, filmy: Silent Underground Studio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *