FAS obniża cenę AX8

Admin M@ poinformował, że finalny etap produkcji AX8 zostaje przeniesiony do Chin w celu zmniejszenia kosztów i zwiększenia dostępności urządzenia na całym świecie. Za tym krokiem idzie obniżenie ceny modelera o 100 dolarów.
Taki sam krok Fractal Audio Systems zrobił w przypadku FX8 i jak twierdzi nie odbiło się to na jakości końcowej urządzenia. Wszystko jest kwestią kontroli jakości, a ta ma nadal odbywać się w USA. Również w Stanach będzie programowane każde z urządzeń i testowane. FAS nie robi tego na wyrywki, ale sprawdza każdy egzemplarz. Co ciekawe robi to dwukrotnie: drugi raz kontrola jakości ma miejsce tuż przed wysyłką do klienta (również w Europie). Trwa to dłużej, kosztuje więcej, ale zysk dla firmy jest prosty: mniej urządzeń wraca do serwisu i klient jest bardziej zadowolony.

Czy cena w Europie też pójdzie w dół? Na razie nie wiadomo. Czekamy na informację od g66, czyli europejskego dystybutora Fractala.
Cena w Europie również poszła w dół. G66.eu potwierdziło, że AX8 będzie kosztował o 100 euro mniej. Co ciekawe w nowej cenie będą też sprzedawane egzemplarze zrobione w USA, które jeszcze znajdują się w magazynie!
O AX8 przeczytacie cz. 1 i cz. 2.2016-02-24-16-06-31

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *